ABOUT:

 

RADARCOMM was founded in 2012, by Electrical & Communications Engineering professionals who bring 15 years of industrial & academic experience from the USA. With RADARCOMM’s R&D Lab, Microwave and EM simulation software, and experienced engineering resources, the company delivers Smart RF and Energy solutions, products and services for Telecom, Satcom, Smart Energy/Building, and Defense applications.

 

OUR VISION & MISSION:

 

A.     VİZYONUMUZ

 

Uluslararası endüstriyel ve akademik donanım ile, yükselen teknolojiyi yakalayan,  profesyonel ve bilimsel Ar-Ge ve tasarım merkezi olmak.

 

B.     MİSYONUMUZ

 

Ar-Ge ve inovasyon içeren çalışmalar, hizmetler ve işbirlikleri yapmak, ileri teknolojiyi sürekli takip ederek yeni ürün prototipleri geliştirmek, girişimcilik faaliyetlerinde bulunmak, danışmanlık ve eğitimler vermek.

 

C.     ŞİRKET HEDEF, STRATEJİ VE BAŞLICA FAALİYETLERİ

 

1.      Öncelikle şirket kendi alanında, uluslararası standartlarda Ar-Ge, yenilik, tasarım ve danışmanlık konularında öncü olmayı hedeflemektedir.

­

2.      Öncelikli olarak hitap edecegi hedef kitlesi Telekomünikasyon, Bilişim, Enerji ve Savunma Endüstrisidir. Şirket, kısa, orta ve uzun vadeli teknoloji alanında gelistirme ve büyüme hedefleri olusturmakta, yurtiçi ve yurtdışında hedef kitle ile aktif iliskilerde bulunmaktadır.

 

3.      Şirket, 1 yıllık ve 3 yıllık özgün ArGe hedefleri  belirleyerek ve bu çercevede planlamalar ve stratejiler geliştirmektedir.

 

4.      Şirket iştigal konuları ile ilgili alanlarda, ücretli ya da ücretsiz kurslar, seminerler ve çalıştaylar vermekte ve ilgili profesyonel konferanslara ve fuarlara aktif olarak katılmaktadır. Kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik ücretsiz seminerler vermekte, şirketin alanı ile ilgili konularda çalıştay ve konferanslara teknik veya finansal sponsorluklar değerlendirilmektedir..

 

5.      Şirket, Tübitak, Avrupa Birliği, KOSGEB, Santez, İstanbul Kalkınma Ajansı gibi kurumların yaptığı proje çağrılarına teklifler sunmaktadır. Aynı zamanda stratejik ulusal veya uluslararası  ortaklarla işbirliği yaparak ortak projeler de geliştirmektedir.

 

6.      Başta Yıldız Teknik Üniversitesi olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı üniversitelerle ve diğer araştırma kurumları ile işbirlikleri geliştirerek, yüksek kalitede Ar-Ge hizmeti hedeflenmektedir.

 

7.      Yurtdışından ilgili yüksek teknoloji firmaları ile anlaşmalar yapılması, Türkiye’ye teknoloji transferi yapılması,  tasarımda know-how oluşturulması, yurtdışından Türkiye’ye tersine beyin göcü ve beyin sirkülasyonuna katkı sağlanması, şirketin stratejik hedeflerindendir.

 

 http://www.yildizteknopark.com.tr/images/upload/thumb/teknopark2.jpg  http://www.yildizteknopark.com.tr/images/upload/thumb/teknopark45.png  http://www.yildizteknopark.com.tr/images/upload/thumb/teknopark22.jpg  http://www.yildizteknopark.com.tr/images/upload/thumb/teknopark40.jpg

 

 

************************************************************************

RADARCOMM Telekom. Enerji Sist. ve Yaz. Ar.Ge San.ve Tic.Ltd.Şti.

Address: Yildiz Teknik Univ Teknopark, No: A1-1B54 (K-101), 34220 Esenler, Istanbul

Phone: +90 212 483 70 80  Fax: +90 212 483 7002

USA Rep Office: 305 Goodrich Ave, Syracuse, NY 13210, Phone: +1 (315) 345-0839

Email: info (at) radarcomm.com